ماشین سازی ذوالفقاری

چگونه کارخانه بازیافت پلاستیک راه اندازی کنیم؟

یکی از سوال های متداول که از مجموعه ماشین سازی ذوالفقاری توسط مشتریانی که از هر طریقی به متصل میشوند این است که چگونه باید یه کارخانه بازیافت پلاستیک راه اندازی کنیم.

هم اکنون بر ان شدیم به یک سری سوال های کیلیدی درباره این موضوع مهم چگونه وارد شغل بازیاف پلاستیک شویم پاسخ دهیم و از انجایی که رویکرد ماشین سازی ذوالفقاری همیشه فروش در اولویت دوم و روشن کردن مشتری و دادن دیدی جدید به مشتری عزیزمان برای در نظر گرفتن همه جوانب در اولویت اول بوده در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم که به این مهم با جزییات بپردازیم.

تمام سوالهایی که برای مخاطب یا مشتری قبل از ورود مطرح هستند به شرح زیر است:

۱- چگونه وارد شغل بازیافت پلاستیک شویم؟

۲- چگونه کارخانه بازیافت تاسیس کنیم؟

۳- بار آسیابی را چگونه به فروش برسانیم؟

۴- ایا گزاشتن آسیاب پلاستیک خوبه یا توجیح اقتصادی دارد؟

۵- مواد اولیه را چگونه تهییه کنیم؟

۶- از کی آسیاب پلاستیک بخریم کدوم آسیاب پلاستیک بهتره؟

۷- ایا وارد شغل بازیافت پلاستیک شدن کار منطقی هستش میشه به عنوان شغل روی ان حساب کرد؟

حال من به تمامی این سوالات با تکیه بر تجربه ای ۱۲ ساله با منطق و دیدی با اشراف کامل به این حوزه جواب میدهم.

۱ ) برای وارد شدن به شغل بازیات پلاستیک ابتدا باید در نظر گرفته شود که در کدام ناحیه شهرو قسمت این کشور میخواهید کار را تاسیس کنید که از نظرتولید مواد اولیه جمعیت و تعداد رقبا در چه جایگاهی قرار دارد و مهمترین چیز چه میزان مواد اولیه برای بازیافت میتوان تهیه و وارد خط تولید کرد و یکی دیگر از مهمترین برنامه هایی که در این زمینه باید به ان فکر و پرداخته شود این است که در کدام نوع پلاستیک میتوانید بیشترین قدرت مانور را داشته باشید که این خود باز به اطلاعات منطقه که در ان کار را شروع میکنید از نظر تهیه بار و رقبا و فروش از نظر (نقدی و اعتباری)بودن و …….بستگی دارد.

۲ ) برای تاسیس کارخانه بازیافت پس از بررسی کامل مواردی که در قسمت ۱ به آن پرداخته شد و مهترین بخش که من در کدام گروه از دنیای پلاستیک ها میخواهم کار را شروع کنم ابتدا ۲ دسته کلی ۱-صنعتی ۲-بازیافتی(دوره ای) صنعتی مانند انواع که تمامی اینها باز به دسته های مختلف تقسیم میشوند و بازیافتی انواع پلی اتیلن اعم از بادی و تزریقی وانواع پ پ Pp abs ps pc باید مورد بررسی موشکافانه قرارگیرد و سپس باید طرحی داشته باشیم که را تا کجا میخواهیم پیش برویم.

به عنوان مثال باید انتخاب کنیم که میخواهیم خرید زنده بار بکینم اسیاب کنیم شست و شو کنیم و به بازار عرضه کنیم یا میخواهیم بارآسیاب شده تهیه کنیم و سپس توسط دستگاه گرانول ساز به گرانول تبدیل کرده و عرضه کنیم یا در مقیاسی بزرگ تر هردوی ای کار را با هم انجام دهیم یعنی هم آسیاب بزاریم هم گرانول.

بازیافت پلاستیک

۳) برای فروش بار هم آسیابی و هم گرانول دقدقه ای نداشته باشید زیرا طی ۳۰ سال تجربه ای که در این کار داریم برای دوستانی که چه از مجموعه ما دستگاه تهیه کنند چه از همکاران دیگر میتوانیم هم تولید کننده دسته اول هم کاسب های خیلی بزرگ و شرافتمند را به ایشان معرفی کرده که با خیال راحت هم نقدی و هم اعتباری بیزینسی راحت بتوانند داشته باشند.

بازیافت پلاستیک

۴) در جواب این سوال باید بگم که کسی که جویای کار باشه یا به قول قدیمی ها کاسب باشه درهر بیزینسی هر جای دنیا که وارد بشه میتونه به در امد ایده ال دست پیدا کنه و بازار پلاستیک و ضایعات پلاستیک و آسیاب پلاستیک هم از این قانون مثتثنا نیست اما موضوع مهمی که باید به آن پرداخته شود این است که بازار ضایعات کلا هر ضایعاتی یعنی هر چیزی به غیر از مواد نو آنقدر تحت تاثیر بازار جهانی نیست و عرضه و تقاضا در این حرفه تاثیر گزار قیمت خوش بازاری و رکود است به قولی بازار خرابی است.

۵) برای تهییه مواد اولیه در هر جای ایران نوع و شکل ان متفاوت است اما عموما به دو دسته کلی تقسیم بندی میشوند ۱-پلاستیک هایی که شهرداری توسط نیروی های خود جمع میکند ۲-پلاستیک هایی که دوره گرد جمع میکنند یک سری از پلاستیک های خاص وارداتی هم در بازار موجود هستند که به صورت پرسی عرضه میشوند.

  • در کل برای تهیه مواد اولیه باید به همین سه روشی که در بالا گفته شد رجوع کرد.

۶) برایی تهیه آسیاب پلاستیک و تجهیزات مرتبط با آن مانند انواع شست و شو انواع خشک کن های سنتی با فن و مشعل و صنعتی ماننید انواع سنترفیوژ ها انواع شنگیر ها و ……..که برای کارخانه بلزیافت پلاستیک لازم وضروری هستند تنها کافی است در هر منطقه ای که هستید از کسانی که آسیاب پلاستیک دارند تحقیق به عمل اورید و ملاحضه و مقایسه کنید که کدام محصول در بازار بیشترین طرفدار بهترین خدمات پس از فروش بالا ترین جوابگویی بیشترین ظرفیت تولید و کمترین ضریب خرابی را دارد که قطعا پس از تمام جمع بندی ها به ماشین سازی ذوالفقاری میرسید.

بازیافت پلاستیک

۷) در جواب این سوال که ایا شغل بازیافت پلاستیک خوب است یا نه از نظر من که اشرافی عمیق روی این شغل دارم برای کسانی که میخواهند تازه وارد این شغل شوند میتوانند یه عنوان یک شغل ثابت روی ان حساب کرد و آن را شغل دید.

بازار پلاستیک مانند تمامی شغل ها روز های خوب و روزهای بد را به خود میبیند وبازاری است که خیلی تحت تاثیر فصل است به عنوان مثال در فصولی که میوه به بازار عرضه میشود در منطقه های مختلف بازار سبد رونق میگیرد یا در فصولی که کشاورزی شروع میشود بازار پلی اتیلن در هر بخشی در تولید رونق و در اتمام کشاورزی بازار ضایعاتی پر رونق خواهد بود.

این موضوع را صرف این مهم مطرح کردم که بازار ضایعات پلاستیک را باید موشکفانه رسد کرد و این که تولید کننده توجیح باشد که در کجا باید ورود کند کجا باید خروج کند کجا باید با قیمتی منطقی عرضه کند کجا نباید بفروشد که همگی اینها در مجموع باعث در آمدی ایده ال و شغلی پر بازده میشود.

امیدوارم در این مقاله توانسته باشم جواب سوالاتی که در ذهن عزیزانم امده به درستی و با حوصله و درست و کامل جواب داده باشم و این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گرفته باشد باز هم اگر سوالی در این باره بود در خدمت شما سروران گرامی هستم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *